برای تهیه پک دوره جامع همراهPDFبه تلگرام 09900992534 یا ای دی https://t.me/team_center_support پیام بدید

1,388 بازدید
حقوق مهندسی ایران

آموزشی حقوق مهندسی

دوره آموزش جامع حقوق مهندسی در ساخت و ساز شهری ایران با تدریس استاد کامیار میررضوی پژوهشگر و مدرس حقوق مهندسی ایران حاصل بیش از 20 سال تحقیق و پژوهش ایشان است این دوره ها طی چندین سال بصورت آنلاین تدرس شده است و بیش از 300 هزار نفر از مهندسین از سراسر ایران و خارج از کشور بصورت آنلاین تاکنون از این آموزش ها بهره برده اند و در حال حاضر بصورت متمرکز جهت سهولت دسترسی در اختیار شما قرار گرفته است امیدواریم این آموزش ها باعث ارتقاء سطح دانش حقوقی مهندسان شده و امنیت شغلی و اطمینان خاطر را برای جامعه فهیم مهندسی کشور ایران فراهم سازد

آموزش منحصر بفرد

مبتنی بر دانش و پژوهش

دریافت و دانلود آنی

پشتیبانی بسیار سریع

حقوق مهندسی ایران

جلسه شصت و سه 63

شرح مسئولیت مدیریت آپارتمان در پرداخت مطالبات تامین اجتماعی ، مسئولیت مدیریت آپارتمان حتی پس از تعویض آن ، شرح بیمه مسئولیت مدیریت آپارتمان

حجم فایل : 1 مگا بایت

فرمت فایل : PDF

ورژن : آخرین ویرایش

کیفیت : فوق حرفه ای

خلاصه ای کوتاه از این جلسه آموزشی

در این جلسه قصد داریم بخشی از مسئولیت مدیریت آپارتمان را با تمام پیچیدگی هایی که دارد بیان کنیم و پرونده هایی را در این زمینه بازخوانی کنیم .

لازم است که بدانید مدیریت آپارتمان مطابق قانون تملک آپارتمانها مسئولیت سنگینی دارد ودرصورت بروز هر گونه حادثه ای مثلا ً برای نظافتچی ، مدیر آپارتمان هم درصد تقصیرخواهد گرفت و این موضوع ، موضوعی نیست که بشود به راحتی از آن صرفه نظر کرد .

بازخوانی پرونده اول

پرونده اول  مربوط به سال 1386 و نظافتچی آپارتمانی در خیابان میرداماد می باشد .  آپارتمان 8 طبقه اداری – مسکونی و 20  واحده می باشد . مدیر آپارتمان که یکی از ساکنین واحدها بود  به نظافت چی دستور می دهد که  شیشه های راه پله را که به سمت خیابان می باشد را هم تمیز کند و نظافت چی که در لبه پنجره می ایستد ، تعادلش را از دست می دهد واز طبقه 6 به داخل خیابان سقوط کرده و فوت می کند.(خوشبختانه بر سر کسی نمی افتد؛ که خود آن نیز جرم محسوب می شود ) . بعد فوت و پرونده به دادگاه  کیفری می رود .

  • ما قصد داریم که این پرونده را از زاویه مطالبات تامین اجتماعی باز خوانی نمائیم .علی هذا پرونده به دادگاه کیفری رفته و بعد از حضور کارشناس دادگستری و بازدید و معاینه محل ، بعد از یک سال ، حکم مقصرین این حادثه با این ترتیب صادر می شود . 20% مدیر ساختمان به خاطر عامره بودن و 20% نظافت چی به دلیل جاگیری نامناسب و 60% هم شرکت نظافتچی به دلیل عدم تامین تجهیزات و لوازم حفاظت شخصی مانند کمربند ایمنی کاردرارتفاع و عدم تحویل به کارگر نظافتچی؛ تقصیر می گیرند .در سال 1388 این حکم قطعی شده و پرداخت دیه صورت می پذیرد و پرونده در سال 1389-1390 ظاهراً مختومه میشود . ولی بعد از 2 سال  یعنی در سال 1391 از اجرای احکام تامین اجتماعی احضاریه ای برای هر کدام از مقصرین حادثه  آمده که برای فوت آقای نظافتچی به تامین اجتماعی مراجعه کنند.
  • بعد از حضور مقصرین حادثه در واحد اجرای احکام تامین اجتماعی و جویا شدن علت احضار متوجه میشوند که  می بایست هر یک از مقصرین، نسبت  به درصد جرم خود مطالبات تامین اجتماعی را طبق تبصره ذیل ماده 66 تامین اجتماعی پرداخت کنند، درغیر اینصورت توقیف اموال میشوند.

درصد تقصیر × ( حقوق ماهیانه اداره کار سال 1388 × 10سال × 12 ماه )

بنا براین شرکت های خدماتی هم باید در خرید بیمه نامه حوادث دقت نمایند و  کلوز مربوط به مطالبات تامین اجتماعی در بیمه نامه خریداری شود . و همچنین مدیران آپارتمان هم با توجه به مسئولیت سنگینی که دارند به همین صورت  باید در خرید بیم نامه مسئولیت مدیر آپارتمان دقت لازم را درخصوص خرید این کلوز به عمل آورند .

باز خوانی پرونده دوم

پرونده دوم مربوط به سال 1391  یک ساختمانی در غرب تهران ( منطقه شهران ) می باشد .شرح حادثه به این صورت است که  یکی از ساکنین آپارتمان ، از نظافتچی می خواهد که بعد از اتمام کارموظفی خود؛ برای تمیز کردن  شیشه های واحد آن شخص به واحد وی که در طبقه چهارم واقع است ، مراجعه نماید. نظافتچی درحین تمیز کردن شیشه ها از لبه پنجره سقوط کرده و فوت می کند. این پرونده به دادسرای کیفری رفته و قاضی مدیر ساختمان و صاحب واحد و مدیر عامل شرکت نظافتچی را در دادگاه احضار میکند و بالاخره پس از بررسی …

….

 مجموعه پرسش و پاسخ های تخصصی مهندسی و حقوقی را در چراجویی بخوانید >> کلیک کنید

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
keyboard_arrow_up