برای تهیه پک دوره جامع همراهPDFبه تلگرام 09900992534 یا ای دی https://t.me/team_center_support پیام بدید

1,481 بازدید
حقوق مهندسی ایران

آموزشی حقوق مهندسی

دوره آموزش جامع حقوق مهندسی در ساخت و ساز شهری ایران با تدریس استاد کامیار میررضوی پژوهشگر و مدرس حقوق مهندسی ایران حاصل بیش از 20 سال تحقیق و پژوهش ایشان است این دوره ها طی چندین سال بصورت آنلاین تدرس شده است و بیش از 300 هزار نفر از مهندسین از سراسر ایران و خارج از کشور بصورت آنلاین تاکنون از این آموزش ها بهره برده اند و در حال حاضر بصورت متمرکز جهت سهولت دسترسی در اختیار شما قرار گرفته است امیدواریم این آموزش ها باعث ارتقاء سطح دانش حقوقی مهندسان شده و امنیت شغلی و اطمینان خاطر را برای جامعه فهیم مهندسی کشور ایران فراهم سازد

آموزش منحصر بفرد

مبتنی بر دانش و پژوهش

دریافت و دانلود آنی

پشتیبانی بسیار سریع

حقوق مهندسی ایران

جلسه هفده 17

معرفی نمایندگی دیگری از بیمه برای پوشش سال های قبل مهندسین ناظر و طراح ، شرح نحوه نوشتن گزارش مهندسین ناظر در مرحله سفتکاری

حجم فایل : 1 مگا بایت

فرمت فایل : PDF

ورژن : آخرین ویرایش

کیفیت : فوق حرفه ای

خلاصه ای کوتاه از این جلسه آموزشی
  • در اين جلسه به معرفي يكي از نمايندگيهاي شركت بيمه ميپردازيم كه تحت تاثير مطالب كانال حقوق مهندسي در رابطه با بيمه مسئوليت مهندسين ناظر و طراح، مقرر شده كارهاي سالهاي قبل آنها را نيز بی قید و شرط تحت پوشش قرار دهد و شرايط خصوصي بيمه نامه آن، مطابق متني باشد كه در جلسه پنجم و ششم شرح داده شده و يا نزديك به آن باشد، با مراجعه به ستاد شركت بيمه ايران و اخذ مجوز از آن شركت، این نمایندگی اقدام به صدور بيمه نامه مناسب مهندسان نموده است. اين نمايندگي، خانم دياني در سمنان از شركت بيمه ايران مي باشد.

متاسفانه در سالهاي قبل حتي رياست نظام استان هم اطلاعي از مسئوليت كارهاي سالهاي قبل مهندسین نداشت و مهندسان بسياري نمي دانستند كه حتي پنج یا ده سال بعد از پايانكار در زمان بهره برداري امکان این موضوع وجود دارد که اگر سنگ نمايي سقوط كند و سر عابر پياده اي بيافتد و سبب مرگ او شود، در این صورت باز هم ناظر در دادگاه كيفري باز خواست شده و ده درصد ، پانزده درصد حتي بيست درصد بر اساس شرح گزارش و اینکه در گزارشات به اسكوپ سنگ نما و یا کیفیت ملات پشت سنگ و … اشاره کرده است یا خیر، مورد محاکمه قرار می گیرد لذا ناظر بايستی بيمه نامه اي داشته باشد كه سالهاي قبل را پوشش دهد. متاسفانه چنین پرونده هایی به همراه ناظر و شماره كلاسه آن نزد رئيس سازمان نظام مهندسي برده می شد تا مسئولین امر به این مشکلات آگاه شوند. در سالهاي ٨٩ الی٩١ واقعا شرايط نااميد كننده اي نسبت به بيمه مسئوليت مهندسان وجود داشت و شركتهاي بيمه چنين كلوزهايي نداشتند و شرایط جامعه مهندسي دردناك بود زیرا کسی حاضر نبود تا واقعيت هاي جامعه مهندسي را ببيند و هنوز هم وجود ندارد ولي امروزه با استمرار و فشارهاي مهندس ميررضوي بر روساي نظام مهندسي اثر خودش را گذاشته و امروز شاهديم كه بين شركتهاي بيمه رقابت ايجاد شده تا مجوز مواردي را كه مد نظر ایشان است از شركتهاي متبوعه خودشان بگيرند.

  • كانال حقوق مهندسي علي رغم مخالفت هايي كه با آن وجود دارد توانسته شركت هاي ٢٨ گانه بيمه را كه تحت پوشش بيمه مركزي هستند به چالش وادارد كه سالهاي قبل مهندسان طراح و ناظر را بدون قيد و شرط تحت پوشش قرار دهند که این موضوع جاي خرسندي دارد.

نمايندگي بيمه ايران، خانم دياني، موفق شدند هفتاد الي هشتاد درصد مواردي كه مد نظر بيمه مسئوليت جامع براي مهندسين بود را فراهم كند و لذا بيمه ايشان در كانال حقوق مهندسی معرفي مي شود و هر شخص ديگري نیز از هر جای ايران و از هر شركت بيمه اي كه نمايندگي بيمه دارد بتواند هفتاد، هشتاد درصد چنين مواردي را كه به عنوان پوشش هاي تام و كامل در كانال مطرح شده تحت پوشش قرار دهد در كانال معرفي مي گردد.

بيمه نامه خانم دياني در در کانال حقوق مهندسی معرفي شده و شماره هاي تماس و آدرس آن قرار داده شده است و از تمام نقاط ايران نيز قابل خريداري است.

با اين حساب اكنون رقابت بين چهار نمايندگي بيمه در صدور بيمه نامه مسئوليت مهندسي وجود دارد. نمايندگي بيمه ايران خانوم انوري، نمايندگي بيمه سرمد و ميهن مهندس خيري و نمايندگي بيمه ايران خانم دياني در سمنان و اميدواريم روز به روز بر تعداد اين نمايندگي ها افزوده شود. هدف ايجاد رقابت بين شركت ها و نمايندگي هاي بيمه می باشد كه بهترين پوشش ها و خدمات را به مهندسین ارائه نمایند ولي همانطور كه گفته شد هم چنان نواقصي وجود دارد و هنوز نمایندگی بیمه ای نتوانسته صددرصد پوشش هاي مورد نظر را انجام دهند.

  • اين جلسه در رابطه با نحوه گزارش نويسي در مرحله سفتكاري تشریح می گردد و به طور خاص مربوط به ناظر معماري است و البته ناظر هماهنگ كننده ، که بايد گزارشات ناظر معماري را دريافت كند. در تهران ناظر معماري بايد گزارشات خود را به ناظر هماهنگ كننده تحویل دهد و بر همین اساس دفاتر خدمات الكترونيك و شهرداري ها مستقیما از ناظر معماري گزارش دريافت نمي كنند و اگر ناظر هماهنگ كننده از ناظر معماري گزارش دريافت نكرد، ناظر معماري بايد گزارش خود را به نظام مهندسي تحويل داده و طي نامه اي به سازمان نظام مهندسي اعلام كند كه ناظر هماهنگ كننده گزارش او را تحويل نگرفته است و از سازمان بخواهد تا ناظر هماهنگ كننده را موظف به دريافت گزارش ناظر معماري نماید. ضمنا چنانچه ناظر هماهنگ كننده از دریافت گزارشات سایر ناظرین خودداری نمود، ایشان مي توانند گزارش خود را به صورت اظهارنامه قضايي به ناظر هماهنگ كننده تحویل نمایند.

در برخی از شهرها كه از رویه شهر تهران تبعیت نمی کنند، ناظر معماري مي تواند گزارشات خود را به شهرداري مناطق داده و علاوه بر آن يك نسخه از گزارش را نیز به ناظر هماهنگ كننده تحویل دهد و اگر ناظر هماهنگ كننده از دریافت گزارش خودداری ورزید مطابق مباحث آموزش داده شده ناظرین مي توانند آن را اظهارنامه قضايي كرده و به هماهنگ كننده ابلاغ نمایند.

گزارش سفتكاري شامل چه مواردی است و چه نكاتي را باید مد نظر داشت؟

در اين جلسه، به طور مختصر توضيحاتی در مورد گزارش نویسی داده مي شود و مطالب به صورت عميق در سفرهاي دوم و سوم و چهارم بيان خواهد شد.

….

 مجموعه پرسش و پاسخ های تخصصی مهندسی و حقوقی را در چراجویی بخوانید >> کلیک کنید

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
keyboard_arrow_up