برای تهیه پک دوره جامع همراهPDFبه تلگرام 09900992534 یا ای دی https://t.me/team_center_support پیام بدید

1,309 بازدید
حقوق مهندسی ایران

آموزشی حقوق مهندسی

دوره آموزش جامع حقوق مهندسی در ساخت و ساز شهری ایران با تدریس استاد کامیار میررضوی پژوهشگر و مدرس حقوق مهندسی ایران حاصل بیش از 20 سال تحقیق و پژوهش ایشان است این دوره ها طی چندین سال بصورت آنلاین تدرس شده است و بیش از 300 هزار نفر از مهندسین از سراسر ایران و خارج از کشور بصورت آنلاین تاکنون از این آموزش ها بهره برده اند و در حال حاضر بصورت متمرکز جهت سهولت دسترسی در اختیار شما قرار گرفته است امیدواریم این آموزش ها باعث ارتقاء سطح دانش حقوقی مهندسان شده و امنیت شغلی و اطمینان خاطر را برای جامعه فهیم مهندسی کشور ایران فراهم سازد

آموزش منحصر بفرد

مبتنی بر دانش و پژوهش

دریافت و دانلود آنی

پشتیبانی بسیار سریع

حقوق مهندسی ایران

جلسه صد و بیست و نه 129

درختی را بریدند که زیرش آرمیدند !! ، توجه مهندسین ناظر سازه به مقطع معادل میلگردها در مقاطع بتنی ، چگونگی برخورد مهندسین ناظر سازه با پیمانکاران اسکلت فلزی و بیان اهم نکات جوشکاری به آهنگران جهت تسلط روانی بر آنان

حجم فایل : 1 مگا بایت

فرمت فایل : PDF

ورژن : آخرین ویرایش

کیفیت : فوق حرفه ای

خلاصه ای کوتاه از این جلسه آموزشی

در جلسه قبل توضیح دادیم که چگونه می توانیم بر آرماتوربند و جوشکار اسکلت و دیگر پیمانکاران تسلط روانی پیدا کنیم. یکی از معضلاتی که در رابطه با آرماتور بند ها وجود دارد این است که در ابتدای کار لیست درستی از آرماتورهای مورد نیاز را برای خرید به مالک نمی دهند. در اینجا وظیفه مهندس ناظر سازه است که به آرماتوربند و مالک و در صورتی که ساختمان مهندس مجری ذیصلاح داشته باشد ؛ در خصوص برآورد درست لیست آرماتور ها تذکر دهد تا درموقع آرماتوربندی مثلاً فونداسیون با کمبود میلگرد مواجهه نشوند. البته قابل ذکر است چون آرماتور را میتوان به صورت مقطع معادل درآورد؛ می توان دراین خصوص برای قسمت هایی که آرماتور با کمبود مواجه شده است مقطع را معادل سازی کرد .

  • یکی از مشکلات مهندسین ناظر سازه در حین اجرای اسکلت فلزی ، جرو بحث کردن با جوشکار اسکلت میباشد. مهمترین بخش در نظارت سازه، تعامل درست مهندس ناظر سازه با جوشکار اسکلت می باشد . این نکته قابل ذکر است که به طور کل جوشکار و آهنگر خوب و با وجدان فعلاً از مادر زائیده نشده است چرا؟پاسخ این سئوال این است که اگر جوشکار اسکلت و آهنگر؛ درست کار کند ورشکسته خواهد شد پس به ناچار مجبور است که راه کج را انتخاب کند .این وظیفه مهندس ناظر است که روی این افراد اثر مثبت داشته باشد . این گروه به صورت ژنتیک با نقش بازی کردن ،عادت به کم کاری و دروغ گفتن دارند و کار را ناقص تحویل می دهند. همانطور که در جلسه قبل هم عنوان کردیم جماعت آهنگر و جوشکار در صنعت ساختمان مدال طلا و رتبه اولِ مکر و حیله و……. را به خود اختصاص داده اند.
  • در جلسه گذشته سناریویی را درخصوص زلزله برای شما شرح دادیم که این سخنرانی در جمع پیمانکاران مانند یک آمپولی روانشناختی است که ناظر همیشه باید آن را همراه خود داشته باشد و در مواقع لزوم آن را به رگ جوشکاران اسکلت تزریق نماید. بعد از اجرای فونداسیون و قبل از شروع جوشکاری اسکلت ، مهندس ناظر باید تمام مراحل و سخنرانی که در جلسه قبل شرح دادیم را برای اکیپ جوشکار و مالک و سازنده ، طی نماید تا کمی حس وجدان و آدمیّت در این جماعت بیدارشود.

لازم است این مطالب را هم به مالک درحضور جوشکار عنوان نمائید و به مالک بگویید که در قراردادش با جوشکار اسکلت دوشرط را  قید نماید :

شرط اول : تسویه حساب نهایی با جوشکار و آهنگر اسکلت فلزی منوط به تائید نهایی اسکلت اجرا شده شامل مقاطع و جوشها؛ توسط مهندس ناظر سازه می باشد

شرط دوم اینکه : 10 تا 15 درصد از دستمزد آهنگر به عنوان سپرده حسن انجام کار نزد صاحب کار باقی میماند و این مبلغ موقعی آزاد می شود که تک تک سقف ها اجرا و کامل شده باشند.

مهندس ناظر سازه بعد از اجرای هر سقف باید مرحله به مرحله جوش های هر طبقه …

….

 مجموعه پرسش و پاسخ های تخصصی مهندسی و حقوقی را در چراجویی بخوانید >> کلیک کنید

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
keyboard_arrow_up