برای تهیه پک دوره جامع همراهPDFبه تلگرام 09900992534 یا ای دی https://t.me/team_center_support پیام بدید

1,335 بازدید
حقوق مهندسی ایران

آموزشی حقوق مهندسی

دوره آموزش جامع حقوق مهندسی در ساخت و ساز شهری ایران با تدریس استاد کامیار میررضوی پژوهشگر و مدرس حقوق مهندسی ایران حاصل بیش از 20 سال تحقیق و پژوهش ایشان است این دوره ها طی چندین سال بصورت آنلاین تدرس شده است و بیش از 300 هزار نفر از مهندسین از سراسر ایران و خارج از کشور بصورت آنلاین تاکنون از این آموزش ها بهره برده اند و در حال حاضر بصورت متمرکز جهت سهولت دسترسی در اختیار شما قرار گرفته است امیدواریم این آموزش ها باعث ارتقاء سطح دانش حقوقی مهندسان شده و امنیت شغلی و اطمینان خاطر را برای جامعه فهیم مهندسی کشور ایران فراهم سازد

آموزش منحصر بفرد

مبتنی بر دانش و پژوهش

دریافت و دانلود آنی

پشتیبانی بسیار سریع

حقوق مهندسی ایران

جلسه صد و نوزده 119

شرح آنکه مهندس متعهد به نتیجه است و پزشک متعهد به وسیله ، شرح قضاوت مهندسی با بازخوانی یک پرونده واقعی در مرگ خاموش

حجم فایل : 1 مگا بایت

فرمت فایل : PDF

ورژن : آخرین ویرایش

کیفیت : فوق حرفه ای

خلاصه ای کوتاه از این جلسه آموزشی

این جلسه هم ادامه بحث مرگ خاموش است و بحثی بسیار پیچیده و سنگین و که با پیچ مرگبارهمراه است . کسانی که از این پیج به سلامت رد شوند و مطالب و منظور بحث را بفهمند و البته  که بخواهند، بفهمند و در فهمیدن مقاومت و لج بازی نکنند؛ به رستگاری و نیکبختی در حقوق مهندسی دست می یابند و اگر نفهمند و همچنان تا آخر عمر در فضای قانون محوری و civil law ( سیویل لا ) و توهم گرایی در قانون و قانون خوانی و حفظ کردن قانون بمانند نمیتوانند در محاکم قضایی کاری از پیش ببرند . چون آموزه هایی که به اشتباه به آنها یاد داده شده به سختی از ذهنشان پاک میشود .

این مبحث قبلاً به اصرار و سئوالات اعضای کانال در جلسات  ده 10 و سی و یک 31 و در توضیح و تشریح این مطلب که  مهندس متعهد به نتیجه است  اجمالاً گفته شد . در جلسه سی و یک  31 پرونده حادثه ای نیز بازخوانی شد  .

این جلسه همان موعد اصلی طرح بحث تونل وحشت با پیچ مرگبار حقوق مهندسی است و تشریح کامل این که مهندس متعهد به نتیجه است و پزشک متعهد به وسیله .

  • در علم حقوق یک سری قواعد جهانی هست که در همه کشورها یکسان است اما به اقتضای تاریخ ، جغرافیا ، اقلیم ، فرهنگ ، مذهب و … در مجالس قانونگذاری هر کشور به صورت قوانین مدنی، مختص همان کشور در می آید . مثلاً این قاعده که حق مالکیت محترم است در همه کشورها با هر فرهنگ و سیستم سیاسی حتی کمونیستی جاری است . حتی اگر هنوز جزیره آدمخوارها وجود داشته باشد اگر یک نفر یک جنازه را بخواهد برای خودش ببرد و بخورد و کسی بخواهد تعرض کند صاحب جنازه میگوید این جنازه برای من است و ادعای مالکیت جنازه را میکند و دیگران میپذیرند که مالکیتش را باید محترم بشمارند . این قاعده در وحشی ترین تمدنها هم حاکم است .

قاعده احترام به حق مالکیت در مجلس قانونگذاری هر کشوری تبدیل به قانون آن کشور میشود و قواعد فقهی و قانونی مخصوص به خودش را در آنجا دارد . مثلاً در ایران و فرانسه هم این قاعده حاکم است ولی  با تفاوتهایی مخصوص هر کشور .

قاعده دیگر این است که پزشک متعهد به وسیله است و مهندس متعهد به نتیجه .

مرحوم دکتر کاتوزیان از اساتید پیشکسوت علم حقوق در شرح قانون مدنی به تفصیل به این موضوع پرداخته است که چرا پزشک متعهد به وسیله است و مهندس متعهد به نتیجه.در این خصوص هم پژوهشهای فراوانی صورت گرفته و مفصلاً شرح داده میشود که این قاعده قدیمی، ریشه در قواعد عقلی دارد . در داستان سینوهه، پزشک مخصوص دربار فرعون مصر باستان، وقتی که معشوقه پسر فرعون بیمار شد و  پسر فرعون، سینوهه را تهدید کرد که اگر این مریض مداوا نشود کشته خواهی شد؛!!سینوهه جواب داد که من متعهد به وسیله ام نه متعهد به نتیجه . هر کاری بتوانم برای مداوا انجام میدهم و بیش از آن اختیار و مسئولیتی ندارم . امروزه هم پزشکها برای کم کردن بار مسئولیتشان در جراحی ها و معالجاتشان، همین را میگویند که هوالشافی . درست است که خدا شفا دهنده است اما پزشک هم متعهد به استفاده درست از وسیله است و اگر از وسایلش درست استفاده نکند باید در دادسرای جرایم پزشکی جواب بدهد . انجمن حقوق پزشکی یک کانال تلگرامی دارد و پرونده های پزشکی را به صورت نوشتاری در آن بررسی میکنند و درآنجا هم تاکید شده که پزشک متعهد به وسیله است.

بازخوانی پرونده اول درخصوص مرگ در اثر تجویز اشتباه پزشک زنان

  • طرح این پرونده به کمک یک پزشک وکیل از انجمن حقوق پزشکی انجام شد . در زمستان سال 1395 یک پزشک رزیدنت سال آخر تخصص زنان، که شوهرش هم یک مهندس عمران بود، پرونده اش را مطرح کرد که در یکی از زایمانهای طبیعی تحت نظر او ، یک نوزاد پس از تولدش به رنگ سیاه و مرده متولد شد و ظاهراً در شکم مادر خفه شده بود . والدین بچه از تیم پزشکی و مسئولان بیمارستان به علت عدم مهارت پزشکی ، در دادسرای جرایم پزشکی شکایت کردند .
  • در کارشناسی پزشکی قانونی  هیات یک نفره و سه نفره ، این افراد مقصر اعلام شدند : پزشک رزیدنت زنان20% به علت تجویز اشتباه قرص فشار به زن زائو که موجب خفه شدن نوزاد در شکم مادر شد ، استاد این پزشک 30 % به علت عدم حضور …

….

 مجموعه پرسش و پاسخ های تخصصی مهندسی و حقوقی را در چراجویی بخوانید >> کلیک کنید

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
keyboard_arrow_up